#AnShop Supermarket Maths

This week’s #ss challenge was found near the end of loads of Christmas-related stuff in this week’s Lidl supplement. I just took a photo of the offer on towels because there are so many questions that one could make from this tiny section. For example, think of as many ways you could spend โ‚ฌ50 on towels. When you’ve done this, find out how much it would have cost before the sale. Which option saved you the most money?

Subscribe to my Newsletter

Your subscription could not be saved. Please try again.
Your subscription has been successful.